КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ІСТОРІЯ

Освіта в галузі інформаційних систем в Університеті має об’єктивні передумови, історію становлення та перспективи розвитку.

У 1996 р. наказом ректора М.М.Поплавського було створено кафедру комп’ютерних технологій з метою забезпечення комп’ютерної підготовки студентів усіх спеціальностей університету.

У різні періоди кафедру очолювали кандидат педагогічних наук, доцент А.В.Сенченко (1996-1997 р.р., 1999-2001 р.р.), доктор педагогічних наук, професор Оксана Володимирівна Матвієнко (1997-1999 р.р.), старший викладач, аспірант Олексій М.Мельничук (2001-2002 р.р.).

У 1998 р. кафедра виступила із пропозицією розпочати у межах спеціальності «Менеджмент організацій» підготовку фахівців із спеціалізацією «Менеджмент комп’ютерних офісних систем». На кафедрі працювали викладачі, які мали освіту технічного профілю, значний педагогічний стаж та практичний досвід роботи у галузі розробки та використання комп’ютерних систем.

Пропозиція отримала підтримку Ректора, було складено навчальні плани підготовки, однак згодом було визнано доцільною підготовку фахівців такого профілю у межах спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність», за якою у 1999 році було здійснено перший набір студентів.

У 2000 році році ініціативна група викладачів зробила моніторинг ринку комп’ютерних ноу-хау і підійшла до ректора з пропозиціями створити в університеті мультимедійну лабораторію. Михайло Михайлович відразу ж погодився виділити потрібні кошти, але напівжартома попередив: під вашу відповідальність. 1 вересня 2000 року студенти розпочали заняття в МУЛЬТИМЕДІАЦЕНТРІ, який не мав аналогів в Україні.

На базі мультимедіацентру у 2001 році, враховуючи вимоги часу, коли організаціям і підприємствам електронно-цифрового суспільства потрібен спеціаліст нового типу: фахівець, здатний мислити креативно, діяти впевнено і рішуче, ректоратом було прийнято рішення створити кафедру мультимедійних технологій, яка стала випускаючою за спеціалізацією «Менеджмент інформаційно-комп’ютерних систем» (спеціальність «Менеджмент організацій»). Очолила кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Олена Антонівна Чайковська. У 2002 р. кафедри комп’ютерних технологій та мультимедійних технологій були об’єднані у кафедру мультимедійних технологій. Об’єднана кафедра одержала потужний професорсько-викладацький склад. У 2006 році спільними зусиллями професорсько-викладацького складу університету на чолі з ректором Михайло Михайловичем Поплавським, завідувача кафедри Олени Антонівни Чайковської та усього колективу кафедри мультимедійних технологій було проліцензовано напрям підготовки "Комп’ютерні науки", а кафедру мультимедійних технологій було перейменовано на кафедру комп’ютерних наук. Сьогодні кафедра готує фахівців з інформаційних технологій згідно нового ПЕРЕЛІКУ галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти

Шифр галузі Галузь знань Код спеціальності Найменування спеціальності
12 Інформаційні технології 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології

Викладачі кафедри щодня діляться зі студентами не просто знаннями, а вчать жити гідно. Культурно-виховна та соціальна робота на кафедрі ведеться під девізом «Мірою віх речей є людина», на кафедрі започатковано соціальний проект «Жити завтра» (допомога онкохворим дітям). Викладачі та студенти кафедри комп’ютерних наук не залишаються осторонь проблем дітей, намагаючись спільними зусиллями зробити власний внесок в справу допомоги хворим. Підтримати, сказати підбадьорливе слово, розділити тяжкі думки та запевнити в тому, що все буде гаразд, подарити радість, надію, та свою турботу.

Студенти беруть участь у соціальному проекті «Надія» - допомога дітям, сім’ям, які опинились в непростих життєвих ситуаціях: волонтерський рух (Макарівський районний центр соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії»).