КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

iForum 2018

10.05.18

Кафедра КН

У столиці вдесяте відбувся iForum – найбільша ІТ-конференція Східної Європи. Завдяки тісній співпраці керівництва Кафедри комп’ютерних наук ФЕПІТ з організаторами iForum, викладачі і студенти Факультету економіки, права та інформаційних технологій мають можливість щороку відвідувати даний захід безкоштовно. Цього року кількість візитерів перевищила 12 000, що стало новим рекордом заходу з масштабності.Український форум Інтернет-діячів є громадським рухом, створеним групою ентузіастів. Він присвячений проблемам розвитку Інтернету й охоплює весь спектр, пов’язаних з ним питань. За 10 років iForum став візитівкою української ІТ-сфери та суміжних галузей і упродовж цього часу концентрує ринок на одному майданчику, дає старт новим бізнесам, ідеям і трендам.
Конференція iForum складалась із дев’яти основних напрямів з тематичними виступами, які проходили одночасно в декількох залах. Після офіційного відкриття на головній сцені, презентації тривали протягом усього дня безперервно.
Між залами була розміщена експозона зі стендами компаній, що представили свою продукцію широкому загалу за різноманітними напрямами – від банківських послуг та платіжних сервісів, до настільних ігор і мініатюрних роботів. На спеціалізованій території «Місто майбутнього», де побували і ФЕПІТівці, можна було побачити й випробувати новітні розробки, які вже змінюють наше життя на краще: електрокари, роботи та мобільна школа робототехніки, дрони, симулятори перегонів, надлегкий літак від Аеропакт, яких зібрано в Україні вже більше 1000 штук, український керамічний 3D-принтер Ceramo One, сонячний концентратор, моделі ракет від НАУ та КПІ, величезний агродрон Kray Technologies та абсолютно неймовірно фантастичні скульптури з брухту.На студентів і викладачів факультету чекали презентації від 150-ти авторитетних спікерів за такими напрямами: Інтернет-Бізнес, Стартапи, Реклама і Просування, Інтернет-Технології, Освітні технології майбутнього, Інновації, Блокчейн, Digital Fun, CRM.

До речі, вперше на iForum з’явився потік, що охопив трендові теми застосування технології блокчейн, криптовалют та нового інструменту із залучення капіталу ICO. Також новинкою ювілейного форуму став напрям Digital Fun. Він акумулює всі теми цифрових технологій індустрії розваг: YouTube і стримери, онлайн-кінотеатри й радіостанції, кіберспорт та відеоігри. Справжній рай для геймерів, розробників, авторів та користувачів відеоконтенту.
Особливо студентів Кафедри комп’ютерних наук зацікавили доповіді напряму «Інтернет-технології», де вони дізнались останні новини й тенденції у сфері розробки програмного забезпечення, створення веб-сервісів і налаштування DevOps процесів. Не менш актуальним став напрям «Стартапи», на якому тривало обговорення завдань молодих підприємців (інвестиції, стратегії виходу на ринки, екосистема підтримки стартапів, успішні приклади тощо).
Захопив увагу відвідувачів і напрям «Освітні технології майбутнього», де йшлося про новітні підходи в організації персональної та колективної освіти й еволюцію освітніх інституцій.Упродовж конференції відбулись презентації ще багатьох напрямів, на яких побувати одночасно було неможливо. Отже ознайомитись з доповідями спікерів та завантажити відео їхніх презентацій можна за посиланням https://2018.iforum.ua/schedule/.
Втім, як запевняє молодь, краще один раз відвідати iForum і все побачити на власні очі, ніж переглядати відеозаписи. Тому студенти й викладачі ФЕПІТ завжди користуються такою можливістю, щоб набратись нових вражень та ідей.