КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Розпочався проект для дітей та підлітків CODE Summer School

02.07.18

Кафедра КН

Сьогодні розпочався освітній проект для дітей та підлітків CODE Summer School, який організовано ІТ-асоціацієй України. Кафедра комп'ютерних наук КНУКіМ другий рік приймає участь у цьому мегакрутому проекті.
Київ, 17 травня - Асоціація «ІТ України» анонсує запуск безкоштовної освітньої програми для дітей та підлітків «CODE Summer: First Steps in IT». Мета ініціативи – популяризувати інформаційні технології серед молодого покоління, надаючи можливості засвоїти базові навички програмування та за результатами навчання створити свої власні проекти ІТ-сфері. Програма складається з кількох етапів та триватиме з 4 червня по 17 серпня. Прийняти участь у ній зможуть школярі та студенти віком від 12 до 17 років.За даними Державної служби статистики, у 2017 році понад 12.000 абітурієнтів поступили до вищих навчальних закладів України на технічні спеціальності. За даним показником наша країна займає провідні позиції у Центральний та Східній Європі, проте, враховуючи потенціал та динаміку росту ринку інформаційних технологій в Україні (близько 20% рік до року), вітчизняна ІТ-індустрія здатна надати значно більшу кількість високооплачуваних робочих місць для кваліфікованих спеціалістів. Тому подібні профорієнтаційні ініціативи вкрай важливі для подальшого розвитку галузі.Під час навчання на програмі «CODE Summer» діти матимуть можливість створити проектні команди для роботи над реалізацією своїх технічних ідей, відвідати офіси українських ІТ-компаній, додаткові тренінги з soft skills та проектного менеджменту. Навчальний процес проходитиме під координацією та наглядом менторів – досвідчених ІТ-фахівців з провідних українських та міжнародних компаній.
Цього року ініціативу підтримують Міністерство освіти і науки України, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації і зв’язку, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Українська академія лідерства; вищі освітні заклади: Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Київський національний університет культури і мистецтв; компанії-учасники Асоціації «ІТ України»: Svitla Systems, Daxx BV, DataArt, SoftServe, EPAM, Luxoft, GlobalLogic та Valtech.За 5 років роботи «CODE Summer» понад 240 школярів та студентів перших курсів відвідали заняття програми, а 59 команд захистили свої проекти в сфері інформаційних технологій.