КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Лідерський форум

04.04.19

Кафедра КН

Викладачі і студенти Університету культури взяли участь у Форумі «Жіноче лідерство в STEM-компаніях», який було організовано Громадською спілкою «СТЕМ КОАЛІЦІЯ» в рамках проекту «Технологічний пакт для розвитку жінок в STEM-компаніях». Відбувався форум за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Технологічний пакт – це ініціатива ГС «СТЕМ КОАЛІЦІЯ», що спрямована на консолідацію зусиль навчальних закладів, громадських ініціатив і компаній для підтримки жінок у технологічній сфері та розкриття їх потенціалу.
Відкриваючи Форум, Майкі Ван Колдман, заступниця Голови місії Посольства Королівства Нідерландів в Україні, зазначила: «Проведення проектів з підтримки жіночого лідерства демонструють вплив не тільки на розвиток економіки країни, а і на саме суспільство, оскільки жінки більш щирі, в них більше ентузіазму робити корисні і важливі речі для суспільства».У свою чергу, заступниця Міністра соціальної політики Наталія Федорович зауважила, що міністерство завжди підтримує ініціативи з жіночого лідерства та програми з розширення економічних можливостей і прав жінок.Вагомим є той факт, що Університет культури є членом ГС «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» – унікальної платформи, яка об’єднує навчальні заклади, асоціації, компанії, експертні організації, муніципалітети та ЗМІ заради підвищення якості STEM-освіти в Україні.
Тож, продовжуючи діалог, завідувач Кафедри комп’ютерних наук ФІПіКБ Університету культури Олена Чайковська підкреслила, що у виші досить активно реалізуються програми підтримки жінок і дівчат у сфері ІТ. Так Кафедра комп’ютерних наук щорічно відзначає Міжнародний день жінок та дівчат в науці, організовуючи круглі столи, наукові диспути, коуч-сесії. Метою цих заходів є популяризація творчих здобутків жінок-науковців, боротьба з проявами гендерної дискримінації. У квітні, наприклад, в рамках Міжнародного дня «Дівчата в ІКТ» викладачі Університету культури та ІТ-фахівці провідних ІТ-компаній проводять для дівчат майстер-класи з програмування, WEB-дизайну, схемотехніки, відеотехнологій тощо. Традиційно цей день спрямований на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат та молодих жінок, стимулюючи їх до вибору професії у сфері ІКТ (Інформаційно-Комунікаційних Технологій). Як розповіла Олена Антонівна, вже й результати таких запроваджень є. Цього року студентка 1-го курсу кафедри КН перемогла у програмі «Дівчата СТЕМ» та отримала менторську підтримку від надихаючої жінки в СТЕМ, віце-президента компанії Miratech Олени Жиліч.До речі, завідувач Кафедри КН Олена Чайковська теж входить до програми ТОП–20 надихаючих жінок в СТЕМ, організатором якої є Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». Вона завжди закликає дівчат долати гендерні стереотипи при виборі професії і підтримує прагнення дівчат-спеціалістів у побудові технічної кар’єри.
До обговорення проблеми гендерної рівності в Україні і світі, що також відбулось в межах форуму, долучилась завідувач Кафедри психології Університету культури Людмила Просандєєва. Вона акцентувала, що гендерна рівність як принцип полягає в тому, щоб вивчити й усунути всі соціальні бар’єри, котрі заважають людині проявити себе як особистості, а також створити рівні соціальні можливості для реалізації особистості жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності залежно від власного вибору людини. Саме тому Кафедра психології та Соціально-психологічний центр КНУКіМ систематично проводять тренінги для студенток і співробітниць університету, які присвячені створенню особливого психологічного простору, сприятливого для розвитку лідерського потенціалу жінок на робочому місці та покращенню атмосфери ділових і міжособистісних взаємин.Варто зазначити, що під час Форуму Київський національний університет культури і мистецтв визнано одним із кращих вишів для жінок. Саме за активну участь у проекті «Технологічний пакт» КНУКіМ отримав Сертифікат-нагороду за практики розвитку і підтримки жінок, що засвідчує проходження сертифікації з гендерної рівності.