КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ІТ-конференції

21.04.19

Кафедра КН

У Київському національному університеті культури і мистецтв Кафедрою комп’ютерних наук Факультету інформаційної політики і кібербезпеки були організовані і проведені Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі» та Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та економіці».Співорганізаторами та партнерами конференції виступили Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки України, Українська Федерація Інформатики, кафедра системотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки, Всеукраїнська громадська організація «Співтовариство ІТ-директорів України», Громадська спілка «СТЕМ-коаліція України», Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв та інші навчальні заклади України, а також Public Institution Information Technologies Institute та Vytautas Magnus University Kaunas, Lithuania (Каунас, Литва); Danubius University, Galati, Romania (Галаті, Румунія); University of National and World Economy, Sofia, Bulgaria (Софія, Болгарія).
У конференції взяли участь науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, фахівці-практики і всі зацікавлені особи більш ніж із сімдесяти закладів вищої освіти України та Європи.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулася проректор з науково-методичної роботи КНУКіМ, доктор філософських наук, професор Тетяна Гуменюк, зазначивши, що цифрові навички та компетенції є основою цифрової економіки. Сучасні технології допомагають особистості стати ще більш ефективною та продуктивною у цифровому світі.Пленарне засідання розпочала завідувач кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв Олена Чайковська, з доповіддю про Проект програми ЄС Еразмус+ «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян (dComFra)», в якому активно бере участь наш університет.
Про проекти програми «Горизонт-2020» для безпеки суспільства розповів Олександр Чемерис, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України, Національний контактний пункт програми Горизонт-2020 «Безпечні суспільства».
Засновник Global Innovative Online School, співзасновник Креативної Міжнародної дитячої школи, голова комітету з освіти Спілки українських підприємців Наталія Лимонова звернула увагу учасників конференції на цифрову трансформацію освіти та змішане навчання. У свою чергу, Дмитро Охріменко, співзасновник компанії CyberBionic Systematics та проекту ITVDN, переможець Всеукраїнського конкурсу професіоналів IT Ukrainian Awards в номінації IT Education, розповів про сучасний навчальний контент ITVDN та онлайн сервіси для підготовки IT-спеціалістів. Директор Інституту Інформаційних технологій (м. Каунас, Литва) Renata Danieline (Digital Champion for Lithuania) приєдналася до присутніх у режимі відеоконференції та розповіла про цифрові компетенції в Литві та про європейський досвід проведення Міжнародного цифрового тижня, Дня безпечного Інтернету та Тижня кодування.
Керуючий партнер компанії «НОКс фішес» Олег Кононенко ознайомив з можливостями аналізу ризиків інвестиційної привабливості публічної компанії.


В рамках конференції були проведені майстер-класи:
«Дизайн-мислення» від Олександри Сметаненко, (Product manager підліткового освітнього акселератору Ampli, розробник освітніх програм);
«Міфодизайн: культурний менеджмент суспільства» від Євгена Бондаренко, голови Школи Медіа-патріотів, тренера, медіа-експерта, коуча, майстра-фасилітатора програми «Активні громадяни від Британської Ради в Україні».
Окремо для співробітників та викладачів факультету викладач кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв Марина Толмач провела черговий тренінг «Цифрові навички для співробітників університету (Digital skills fo University Staff)», започаткований в рамках проекту Erasmus+ dComFra.
Також відбулась інформаційна сесія для викладачів кафедри комп’ютерних наук, присвячена тренінгу проекту Erasmus+ dComFra, що проходив у м. Прага (Чехія) 8-12 квітня. З матеріалами тренінгу та досвідом Czech University of Life Sciences у розвитку цифрових компетенцій ознайомила завідувач кафедри комп’ютерних наук, менеджер проекту dComFra Олена Чайковська.
Окремо відбулись засідання секцій конференції:
1.Інформаційні технології та системи
2.Математичне моделювання економічних і соціальних процесів та систем
3.Стратегії розвитку цифрової економіки, культурно-освітнього та наукового простору
4.Цифрові технології в соціокультурній сфері
5.Розвиток та безпека кіберпростору
6.Технології візуалізації інформації
7.Структура цифрових компетентностей для громадян України.До програм конференцій було включено понад 300 доповідей, які будуть опубліковані у відповідних збірниках. Взагалі конференція послужила платформою для обміну досвідом між науковцями й освітянами України та Європи. В ході дискусій загострювались питання дуальної освіти, науки, культурного та економічного розвитку нашої держави.