КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Розвиток цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини

09.12.21

Кафедра КН

Викладачі Київського національного університету культури і мистецтв долучилися до проведення Круглого столу з обговорення пропозицій, які підготовлені в рамках ініціативи «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини».


Ініціатива «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини» виконується в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Однією з системних проблем цифрового відставання у секторі культурної спадщини України є застаріли програми навчання у профільних ЗВО, практична відсутність програм підвищення кваліфікацій керівного складу установ пам’яті та Міністерства культури та інформаційної політики щодо використання цифрових технологій, а також відсутність навчальних програм міждисциплінарного навчання фахівців закладів культури та ІТ-фахівців.

Такий стан призводить до таких негативних наслідків як зменшення економічних показників культурно-туристичного сектору, який є потужним перспективним економічним ресурсом країни; втрата культурних цінностей та національної ідентичності; підвищення загроз для національної, територіальної та державної безпеки.

На відміну від європейських та навіть пострадянських країн Східної Європи, в українській освіті практично відсутні практики швидкого введення в навчальні плани та дисципліни тем, які пов’язані з цифровізацією культурної спадщини і новітніми технологіями. І внаслідок – відсутність системного формування цифрової компетентності майбутніх фахівців соціокультурної сфери.

В рамках даної ініціативи готуються пропозиції до спеціалізованих навчальних курсів які забезпечать сучасними знаннями та цифровими компетентностями керівний та фаховий склад галузі культури, що сприятиме свідомому стратегічному плануванню і системному цифровому розвитку галузі та прискорить цифрову трансформацію сектора культурної спадщини.
Подія відбулась у змішаному форматі, що дало змогу залучити представників з різних куточків України.
Під час круглого столу учасники ознайомилися з результатами проєктних досліджень групи експертів, на основі анкетування та опитування під час вебінарів, щодо стану та напрямів удосконалення навчальних процесів з підвищення цифрових компетентностей і поширення знань і досвіду у сфері цифровізації сектору культурної спадщини України.
Дякуємо всім за співпрацю та змістовні пропозиції!