КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та економіці

21.04.23

Кафедра КН

На кафедрі комп’ютерних наук відбулась міжнародна науково-практична конференція студентів і молодих учених на тему «ІТ в соціокультурній сфері, освіті та економіці».

Метою конференції стало обговорення перспектив розвитку та застосування інформаційних технологій і систем в соціокультурній сфері, освіті та економіці.

В межах заходу проводилось пленарне засідання та робота в секціях за такими напрямками:

1. Інформаційні технології та системи соціокультурної сфери.
2. Цифрова трансформація освіти в умовах воєнного стану.
3. Стратегії розвитку економіки соціокультурної сфери, освіти та науки.
4. Кібербезпека та медіаграмотність.
5. Цифрові технології в культурних та креативних індустріях.

Відкрила пленарне засідання декан факультету дистанційного навчання, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Чайковська: «Рада вас вітати на міжнародній науково-практичній конференції студентів і молодих учених «Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та економіці». Ми жодного разу не припиняли конференцій ні під час пандемії, ні під час військового стану. І я вдячна вам за те, що ви тримаєте освітній фронт. У нас дружна наукова родина, яка прагне зробити цей світ краще. Разом до перемоги!».

Вітальне слово від імені оргкомітету виголосила проректор з науково-методичної роботи, відмінник освіти України, доктор культурології, професор кафедри комп’ютерних наук Юлія Трач: «Добре, що ми підтримуємо комунікацію в науковій співпраці, це наукова дипломатія в дії. Рада вітати на щорічній конференції, присвяченій тим трансформаційним процесам, які відбуваються не тільки в сфері ІТ, а й культурі, освіті, бізнесі. І, зрозуміло, з урахуванням військових дій, які відбуваються в нашій країні.

В контексті наукової співпраці, наукової дипломатії для нас, українців, очевидно є потреба не тільки інтегруватися в європейський освітній науковий простір, але й відстояти всіма можливими засобами свою державну незалежність, територіальну цілісність, інформаційний, культурний і науковий суверенітет, й усіма силами сприяти демократичному розвитку та культурному відновленню нашої країни.

Роль науки, освіти, культури і мистецтва в цьому процесі стратегічна. На жаль, культурі не приділяється належна увага. Але ми бачимо на прикладі війни, яке важливе значення культури. Якби ми краще знали свою історію, культуру, можливо, ми були б краще підготовлені до 2014 року і до 2022. Тому українська наука має розвиватися відповідно до потреб сьогодення, до запитів сучасного суспільства. Хочеться вірити, що в післявоєнній Україні демократичний розвиток і культурне відновлення йтимуть пліч-о-пліч. Тобто процес реконструкції зміцнить демократію і права людини на десятиліття вперед. І наукові заходи, тим більше такого масштабу, як сьогоднішня конференція – це важливий внесок в поступ української науки, популяризації досягнень українських вчених за кордоном, це подолання глобальних проблем, наукова комунікація та ефективний майданчик для розвитку внутрішньої і зовнішньої політики держави».

Начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, старший дослідник, заслужений працівник освіти України Галина Коломоєць звернулась до учасників конференції: «Дуже приємно, що ви кожного року проводите цей захід, який об’єднує молодих вчених в галузі освіти, економіки, культури, мистецтва. Саме на вашій кафедрі багато хто здобув якісну фахову освіту з комп’ютерних наук. Дякуємо вам, що ви тримаєте цей фронт. У вас великий потенціал і професійна складова, ви надаєте відмінну освіту. Ідея об’єднання студентів і освітян дає великий поштовх для розвитку». Також Галина Анатоліївна представила доповідь на тему «Вплив інформаційних технологій на успішність дітей».

Кандидат технічних наук, доцент кафедри «Системи інформації» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Ганна Заволодько підготувала презентацію з теми «Інноваційні засоби формування цифрових компетентностей», в якій розповіла про інноваційні кейси у навчанні, а саме: телеграм-канал, хакатон і кейс-чемпіонат.

Аспірант, заступник голови Ради молодих учених Київського національного університету культури і мистецтв Олександр Кравчук представив учасникам доповідь, яка торкнулась теми соціальних мереж як інструменту взаємодії з аудиторією.

Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат Премії при Президентові України для молодих вчених (2006 р.) за цикл праць з диференціальних рівнянь та математичної фізики Людмила Вовк виступила з презентацією «Бізнес-аналітика в ІТ: для «технарів» та «гуманітаріїв». Аспекти сучасної професії», в якій зазначила, що в ІТ-професію можна інтегруватися, будучи навіть «гуманітарієм».

Викладач кафедри комп’ютерних наук, заступник декана факультету дистанційного навчання Марина Толмач, у свою чергу, повідала про загальноєвропейську ініціативу, направлену на розвиток цифрових навичок у різних сферах – All Digital Week 2023 та ключові теми цієї кампанії.

По завершенні пленарного засідання продовжилась робота в секціях.

Здобувачі освіти представили цікаві доповіді щодо використання інформаційних технологій у соціокультурній сфері, були розглянуті важливі аспекти розробки та впровадження штучного інтелекту, технології візуалізації інформації, особливості застосовуватися NFT-токенів у сфері мистецтва як засіб для залучення аудиторії. Окрім того, порушувались питання цифрової моди, оскільки цифрова трансформація диктує нові правила в цій індустрії. Відомі бренди усвідомлюють потенціал цифрової моди, тому дедалі більше дизайнерів звертають увагу на розробку не лише традиційних, а й віртуальних колекцій.

На заході виступили студенти різних спеціальностей: комп’ютерні науки, фешн-індустрії, шоу-бізнесу, івент-менеджменту, дизайну та реклами, що підкреслює важливість і зацікавленість темою конференції.

Зважаючи на важливість питань, що розглядалися протягом заходу, організатори переконані, що фахові доповіді здобувачів освіти будуть сприяти розвитку інформаційного простору України.

Наприкінці міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих учених «Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та економіці» кожен отримав сертифікат учасника.