КАФЕДРА КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Практика студентів кафедри комп’ютерних наук

22.12.19

Кафедра КН

З грудня 2019 року у студентів кафедри розпочалася практика. Більш досвідчені студенти 2-5 курсів були розподілені серед різних установ-баз практики та приступили безпосередньо до виконання завдань в своїх організаціях. А для студентів-першокурсників, в свою чергу, передбачена ознайомча практика, головним завдання якої є познайомити їх з майбутньою сферою діяльності.
Протягом двох тижнів студенти відвідували різні ІТ-компанії, навчальні центри та інші цікаві події професійної спрямованості.
Почалася практика з приємного - студенти 1 курсу в рамках дуальної освіти отримали Certificate of Course Completion "Introduction to Cybersecurity" завдяки співпраці з Cisco Networking Academy. Дякуємо інструкторам Мережевої академії Cisco в КНУКіМ Марині Толмач та Катерині Коцюбівській.


Далі студенти кафедри комп'ютерних наук відвідали Науково-практичний семінар з серії заходів «Оцифроване надбання: консолідація, інтеграція, креативність». Семінар присвячено питанням впровадження програмно-технологічних рішень інформаційної системи DC-Visu в установах сектору культурної спадщини. Спікер - Ольга Баркова, Розробник - Спеціалізований Центр "БАЛІ", одна з наших баз практики.


Студенти кафедри КН відвідали інтерактивну виставку UKRAINEWOW: 3900 кв.м. інсталяцій, експонатів та інтерактивів, присвячених всьому найкращому в Україні. Це чудова можливість не тільки заново відкрити красу та багатство своєї країни, але й з точки зору майбутнього фахівця з ІТ оцінити, як можна креативно використовувати сучасні технології для активного залучення різноманітної аудиторії.


Відвідання квест-музею "Сила підпису" - це креативно про серйозне, про те, як підписи людей творять історію та змінюють життя. Експозиційний проект приурочений до 15-річчя юридичної фірми Sayenko Kharenko. Чудові експозиції, що демонструють важливі сторінки світової та української історії та спонукають ще раз все переосмислити. І звичайно, окремий інтерес для КН - це перехід на цифрові форми підпису та ідентифікації.
Завітали в гості і до наших давніх партнерів – навчального центру CyberBionic Systematics, з якими співпрацюємо вже понад 10 років. Навчальний центр інформаційних технологій CyberBionic Systematics розробив власну комплексну систему навчання, яка увібрала в себе кращі традиції і підходи в навчанні компанії Microsoft. CyberBionic Systematics протягом багатьох років входить до п'ятірки кращих навчальних центрів в Україні, має низку престижних нагород і статусів, навчання проводять сертифіковані тренери з великим досвідом у галузі розробки програмного забезпечення. Відбулась цікава розмова щодо сучасних вимог до ІТ-фахівця, а також можливостей, які надає центр для навчання.
Ознайомча Практика також була насичена цікавими зустрічами та плідним спілкуванням з нашими спікерами-представниками баз практики.
Оксана Ізакова, project manager 1991 Open Data Incubator, розповіла про "вирощування" стартапів, що використовують відкриті дані та про досвід запуску 1991 Mariupol - єдиного на сході України центру розвитку стартапів. Завдяки співпраці з 1991 Open Data Incubator студенти кафедри вже мали змогу відвідувати цікаві заходи та отримали запрошення приєднатись до Open Data Campus вже у лютому.


Марія Іванова, головний спеціаліст технічної підтримки української антивірусної лабораторії Zillya, поділилася зі студентами досвідом роботи єдиного українського розробника інноваційних технологій кіберзахисту.


Окремо слід згадати участь студентів і викладачів кафедри у міжнародній конференції Synergy, що відбулась 13 грудня в інноваційному парку UNIT.City, організаторами якої виступила Асоціація IT Ukraine. Представники освіти, влади та IT-бізнесу обговорювали шляхи трансформації освіти та нові формати навчання. А в перервах між гарячими панельними дискусіями на учасників конференції чекали ресепшн відомих IT-компаній та стартапів, запеклі шахові турніри та різноманітні смаколики. До організації конференції долучились студенти 1-3 курсів під керівництвом магістрантки кафедри Вікторії Тимошенко, куратором освітніх проектів Асоціації. Це стало для студентів цікавим практичним досвідом та чудовою можливістю для встановлення нових професійних зв’язків.


Дякуємо всім нашим партнерам за сприяння в організації цікавої та корисної практики!